2421/674
Jens Peter Groth-Jensen (f. Hellerup 1918, d. 2018)
“Huse i vintersol”. Sign. Groth Jensen 1977. Olie på lærred. 68×55.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Original stand.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |