2418/116
Fransk lysekrone af forgyldt og patineret bronze med seks svungne lysarme i form af svanehoveder, rigt dekoreret med påsatte bronzer og bladværk. Empire form, 19. årh. H. 95. Diam. 57.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere udboret til el.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||