2418/​745

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Skab af teak og bøg. Front med fire låger bag hvilke hylder, samt to udtræksbakker. Udført hos Søborg Møbelfabrik. H. 147. B. 120. D. 41.

Tre nøgler medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt