2418/745
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Skab af teak og bøg. Front med fire låger bag hvilke hylder, samt to udtræksbakker. Udført hos Søborg Møbelfabrik. H. 147. B. 120. D. 41.
Tre nøgler medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.
Auktion
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt